مقالات خرید لوازم آشپزخانه

تاریخچه ظروف آرکوپال

تاریخچه ظروف آرکوپال

ظروف آرکوپال، نوعی شیشهٔ سفید و نشکن هستند که دارای لعابی محافظ می‌باشند. جسم ظروف آرکوپال کاملاً نفوذناپذیر است و در یک فرآیند حرارتی کامل تحت تأثیر قرار گرفته است تا در برابر فشارهای حرارتی مقاومت کند.

تاریخچه ظروف آرکوپال

ظروف آرکوپال به وسیلهٔ شرکت مطرح فرانسوی Arc International در سال ۱۹۵۸ میلادی برای اولین بار تولید شدند. برخی از کارشناسان آنها را به عنوان نوعی پیرکس فرانسوی معرفی می‌کنند.

خصوصیات ظروف آرکوپال لومینارک

ظروف آرکوپال لومینارک، بر اساس ادعای تولیدکنندگان، مقاومتی پنج برابر بیشتر از ظروف چینی‌های رایج دارند و احتمال پر شدن لبه آن‌ها بسیار کم و در برخی موارد غیرممکن است. از آرکوپال جهت تولید انواع بشقاب تخت، بشقاب گود، فنجان و نعلبکی، کاسه و ماگ با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. این ظروف عموماً قابل استفاده در مایکروویو هستند و شست‌وشوی آن‌ها در ماشین ظرفشویی مشکلی ایجاد نمی‌کند. وزن سبک و مقاومت بسیار بالای ظروف آرکوپال نسبت به سایر ظروف غذاخوری قدیمی، که سنگین و گران هستند، به طور قابل مشاهده‌ای مشخص است.

آیا ظروف آرکوپال لومینارک بی خطر هستند؟

در اوایل هزارهٔ جدید، گزارشی منتشر شد که مسمومیتی مرتبط با ظروف آرکوپال حاصل از سرب را اعلام می‌کرد. اگرچه کارشناسان آن را به دلیل لعاب‌کاری نامناسب و فرسودگی ناشی از استفادهٔ مکرر از این نوع ظروف محدود می‌دانستند، اما ترس و نگرانی عمومی باعث شد شرکت مخترع ظروف آرکوپال تولید آن‌ها را متوقف کند. پس از آن، سایر برندها و شرکت‌هایی که در زمینهٔ تولید ظروف پذیرایی فعال بودند، خط تولید ظروف آرکوپال خود را راه‌اندازی کردند. یکی از برترین برندهای تولیدکنندهٔ ظروف آرکوپال، شرکت آرکوپال لومینارک است که به عنوان یک زیرمجموعهٔ شرکت فرانسوی Arc International شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *